कूटनीतिक सम्बन्धको ३०औँ वार्षिकोत्सव : अन्तरराष्ट्रिय मञ्चको आयोजना

- January 13, 2022 मा प्रकाशित

तीव्रखबर (छिटो खबरको एउटै विकल्प)

बेलारुसले बुधबार चीनसँगको कूटनीतिक सम्बन्धको ३०औँ वार्षिकोत्सव मनाउन यहाँ अन्तरराष्ट्रिय मञ्चको आयोजना गरेको छ । बेलारुसका प्रथम उपप्रधानमन्त्री निकोलाई स्नोपकोभले विभिन्न क्षेत्रमा दुई देशबीचको सहकार्यले महत्वपूर्ण नतिजा निम्त्याएको बताएका छन् । स्नोपकोभले चीनले बेल्ट एण्ड रोड इनिसिएटिभमार्फत अन्तरराष्ट्रिय व्यापारलाई सुदृढ गर्न सक्ने र चीन-बेलारुसको व्यापक रणनीतिक साझेदारीलाई सुदृढ पार्न सक्ने उल्लेख गरेका छन् ।

चीन र बेलारुसले पारस्परिक विश्वास र विजयी सहयोगको आधारमा विभिन्न क्षेत्रमा सहयोग गर्दै छन् । जटिल अन्तरराष्ट्रिय वातावरणमा एकअर्कालाई सहयोग गरेका छन् र नयाँ प्रकारको अन्तरराष्ट्रिय सम्बन्धको विकासमा अन्तरराष्ट्रिय समुदायका लागि राम्रो उदाहरण बसालेका छन्, चिनियाँ राजदूतले भने । ७० भन्दा बढी बेलारूसी र चिनियाँ अधिकारी र वैज्ञानिकहरूले फोरममा भाग लिए र मानव जातिको साझा भविष्यको साथ समुदाय निर्माण गर्ने व्यावहारिक महत्त्वका साथै द्विपक्षीय सम्बन्धमा विगत ३० वर्षका उपलब्धिहरूका बारेमा छलफल गरेका छन् । -रासस


तीव्रखबर (छिटो खबरको एउटै विकल्प)

प्रतिक्रिया

Find Us On Facebook

छिटो खबरका लागि लाइक तथा सेयर गरौं ।

TibraKhabar TV